تبلیغات
مدیریت امور آبفاروستایی شهرستان آباده - مطالب فروردین 1389

مدیریت امور آبفاروستایی شهرستان آباده

حیات جهان در گرو قطره های آب است ، قطره ها را دریابیم !

 

شرح عملیات فروش انشعاب دائم و موقت

 

نوع مطلب :خدمات مشترکین و درآمد ،

نوشته شده توسط:آبفار آباده

شرح عملیات فروش انشعاب دائم  و موقت

1- مراجعه متقاضی به آبدار یا پیمانکار یا امور آبفار شهرستان برای دریافت  فرم تقاضانامه خرید انشعاب (1/F/722) و تکمیل آن .

2-  مراجعه متقاضی به خدمات  مشترکین شهرستان برای ارائه فرم تکمیل شده و مدارک مندرج در آن.

3-  استعلام از رایانه امورمشترکین شهرستان برای اعلام بدهی احتمالی بابت اشتراک های دیگر.

4- تکمیل فیش  بانکی و راهنمایی متقاضی به بانک یا پست بانک برای واریز هزینه کارشناسی و تشکیل پرونده

تبصره : در پاره ای موارد بنا به تشخیص مدیر امور آبفار شهرستان مبنی بر نتیجه مثبت کارشناسی و استعلام ها و عدم بدهی متقاضی به شرکت آبفار ، با مسئولیت مدیر امور آبفار شهرستان ، ثبت هزینه تشکیل پرونده و کارشناسی و حق انشعاب در یک فیش بلامانع است .

5-  ارائه فیش واریز هزینه کارشناسی و تشکیل پرونده به اداره مالی یا باجه پست بانک (توسط متقاضی یا پیمانکار)

6-  اعزام کارشناس جهت کارشناسی و تایید فرم(1/F/722)

تبصره : در صورتی که انشعاب غیر مسکونی بوده و فاصله آن تا شبکه بیش از 20 متر و تقاضای بیش از 20 متر مکعب آب داشته باشد باید فرم (11/F/722) نیز تکمیل شود.

7-  استعلام از مدیر امور آبفار شهرستان در خصوص امکان واگذاری انشعاب (درصورتی که تقاضای انشعاب از باجه پست بانک شروع شده باشد)

8- تأیید مدیر امور آبفار شهرستان در خصوص امکان واگذاری انشعاب  (1/F/722)

9-  پاسخ به استعلام با پست بانک در خصوص واگذاری انشعاب (درصورتی که تقاضای انشعاب از باجه پست بانک شروع شده باشد)

10-  مراجعه متقاضی به اداره یا باجه پست بانک جهت اخذ نتیجه کارشناسی

11- کنترل  مدارک توسط کارشناس خدمات مشترکین یا مسئول باجه پست بانک

12-  در صورت موافقت با واگذاری انشعاب، تکمیل فرم قرارداد واگذاری انشعاب 3)/(F/722  و در صورت نیاز دریافت جواب  استعلام ها4) / (F/722 و  واریز حق انشعاب طی  فیش بانکی و ارائه به امورمالی شهرستان یا باجه پست بانک .

13-  ثبت موقت اطلاعات در رایانه و صدور برگ ارزیابی  5)/(F/722  در صورتی که فروش انشعاب توسط پست بانک انجام شود نیاز به انجام این مرحله نیست مگراینکه مراجعه متقاضی جهت انجام مرحله بعد(پرداخت هزینه حق انشعاب) بیش از یک ماه طول بکشد که در این صورت پست بانک موظف است کل پرونده را جهت ثبت اطلاعات در رایانه به امور آبفار شهرستان ارسال نماید .

14-  صدور مجوز وصل (6/F/722) ،  ابلاغ به پیمانکار و ارائه گزارش وصل .

15-  نصب انشعاب توسط پیمانکار طبق «دستورالعمل نصب انشعاب»، تکمیل فرم مربوطه و تحویل فرم تکمیل شده گزارش اتصال انشعاب (6/F/722 ) توسط پیمانکار به امور مشترکین یا باجه پست بانک .

16- ارسال پرونده مشترک از طریق پست توسط باجه پست بانک به امور آبفار شهرستان (در صورتی که تقاضای انشعاب از باجه پست بانک شروع شده باشد)

17-  ثبت دائم اطلاعات در رایانه

18-  صدور پروانه بهره برداری و تحویل به مشترک یا ارسال به پست بانک طی نامه برای تحویل به مشترک  (8/F/722 )درباره شهرستان آباده

 

نوع مطلب :در باره شهرستان آباده ،

نوشته شده توسط:آبفار آباده

موقعیت ووسعت شهرستان آباده  

شهرستان آباده با وسعت 7500کیلومتر مربع در شمال استان فارس با مرکزیت شهر آباده قرار دارد این شهرستان از شرق به شهرستان ابرکوه در استان یزد ، از جنوب به شهرستان خرم بید ، از غرب به شهرستان اقلید و شهر سمیرم و از شمال به استان اصفهان متصل است . فاصله مرکز شهرستان تا شیراز 275کیلومتر است و در فاصله 200 کیلومتری جنوب مرکز استان اصفهان قرار دارد و به جهت استقرار در مجاورت جاده سراسری جنوب به مرکز کشور وضعیت خاصی برای خود ایجاد نموده است.. این شهرستان در حد فاصل طول جغرافیایی 51 درجه و 51 دقیقه تا 53 درجه و عرض جغرافیایی 30 درجه و 49 دقیقه تا 31 درجه و 39 دقیقه قرار دارد .ارتفاع این شهرستان از سطح دریا 2030 متر می باشد 

 

پیشینه تاریخی

 

آباده بر گرفته از واژه آپاتیه به معنای دایر – معمور – مسکون – پر جمعیت و با اضافه شدن (ه ) به آخر آن محل آباد را می رساند که به استناد کاوشهای باستان شناسی سکونت درمحدوده فعلی آباده به هزاره اول قبل از میلاد بر میگردد. کردهای چادر نشین در دوره هخامنشی نخستین کسانی بودند که در دشتهای حد فاصل آباده و اصفهان اسکان یافته اند . در دوره صفویه و زندیه همزمان با حضور شاه اسماعیل سوم شهر آباده در مسیر جدیدی از پیدایش ویژگیهای شهر نشیینی قرار گرفت و اولین ساخت وسازها با جلوه گاههای یک شهر شرقی در آباده ایجاد شد . با تاسیس فرمانداری در سال 1302 و شهرداری در 1304 موجودیت مستقل سیاسی این شهرستان تجلی یافت و به عنوان یکی از 49 شهرستان کشور در استان هفتم جای گرفت. 

 

 

موقعیت فرهنگی اجتماعی

 

زبان مردم شهرستان عموما" فارسی سلیس می باشد و فوق العاده به فرهنگ و زبان خود پایبند بوده و ذهن فرد فرد این مردمان نمایشگاه شعر و ادب و فرهنگ و هنر می باشد از لحاظ مکتب صد در صد پیرو مکتب حیات بخش اسلام و شیعه اثنی عشری بوده و همچنین دارای 56 مسجد 56 حسینیه و 4 امامزاده به نامهای امامزادگان احمد و جعفر در شهر بهمن وامامزاده محمد در روستای شورجستان و امامزاده ابراهیم در ایزدخواست می باشد. شهرستان آباده با جمعیتی قریب   123959نفر دارای یک بخش مرکزی شامل پنج شهر آباده ، ایزدخواست، بهمن ، سورمق ، صغاد و پنج دهستان و چهارده روستا می باشد در بخش آموزش عالی تعداد 5 مرکز آموزش عالی دانشگاه پیام نور ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه علمی و کاربردی ، آموزشکده فنی و حرفه ای و مرکز آموزش عالی غیر انتفاعی و تعداد دو حوزه علمیه برادران مشغول فعالیت می باشند .

 

 

موقعیت سیاسی – اجتماعی

 

مردم شهرستان آباده در همه عرصه های اجتماعی و سیاسی حضور فعال و چشمگیر داشته اند و در سالهای دفاع مقدس با اعزام 24000 نیرو به جبهه های حق علیه باطل و تقدیم 400 شهید ، 11 مفقود الا ثر ، 578 جانباز و 11 آزاده سرافراز و فاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به اثبات رساندند.

 

 

ویژگی های گردشگری آباده :

 

شهر آباده از شهرهای فرهنگی و سیاحتی شمال استا ن  فارس است . از نظر آب و هوایی این شهرستان  جزء شهرستانهای سرد سیر و معتدل استان محسوب گردیده و این مهم در ساختار معماری سنتی و لباسهای محلی این منطقه قابل تامل است از نقاط  تفریحی و  دیدنی طبیعت شهرستان آباده میتوان به باغهای و کشتزارهای صغاد و بهمن در شمال شرق آباده اشاره کرد . از دیگر ویژگیهای این شهرستان منبت کاری بوده که شهرت جهانی دارد . ملکی  و گیوه های آباده نیز در نهایت ظرافت و استحکام و دقت تهیه ودر نوع خود بی نظیر است.

 

مشاهیر بنام این شهرستان :

 

حاج محمد جعفر آباده ای ( فقیه ) – پور فریدون ( شاعر سده هفتم هجری ) – سقیما آباده ای  ( شاعر ) – مذنب ( مرثیه سرا ) – حبیب الله ذوالفنون وفرزندان ( موسیقیدان ) – اورنگ خضرایی (شاعر ) و بیش از400 چهره برجسته علمی – اساتید و دانشمندان آباده ای که در سراسر جهان منشاء اثرات بزرگ هستند . 

 

آثار تاریخی :

 1- قلعه ایزدخواست 2- کاروانسرای ایزد خواست 3- کاروانسرای شاه عباسی شورجستان 4- کاروانسرای خان خوره 5- تیمجه صرافیان 6- باغ امید سالار 7- کلاه فرنگی آباده8- کلاه فرنگی سورمق 9- قصر بهرام گور سورمق10-اولین سد قوسی جهان در ایزدخواست 11- چاپارخانه چهل زرعی 12- منزل شاه اسماعیل  13- قلعه کریم آباد 14- تل ساریاتان 15- تل قلعه ارون 16- تپه دولت آباد 17- تپه دو گردو 18- تل شاه محمود و ..........

 

  

گردشگاههای طبیعی  : 1- منطقه خان گل ودهنه تیدر ( صادق آباد ) 2- باغات فیروزی 3- عیون آباد 4- تل اسیاب  ( آباده ) 5- دماغه ابی ( صغاد) 6- اب شتر ( آباده)  7- شور چشمه و شیرین چشمه ( ایزدخواست ) 8- پارک شهر آباده 9- چشمه ریزه ( ایزدخواست ) 10- پارک جنگلی شهید فرهمند ( آباده ) 11- منطقه  تفریحی خسروشیرین